Nocleg pod namiotach

Biwakowanie to sposób na podróżowanie stary jak świat. Każdy z nas spędził kiedyś chociaż jedną noc pod gołym niebem – a konkretnie pod płachtą materiału w lepszym lub gorszym stanie. Jedni uwielbiają to formę spędzania urlopu czy wypoczynku, a inni nie znoszą. Niezależnie do której grupy należysz, oto kilka praktycznych rad, które zwiększą komfort noclegu pod chmurką.

Dobry namiot to podstawa

Choćbyś wziął ze sobą najbardziej nowoczesne akcesoria, materace, poduszki czy urządzenia nic nie zapewni Ci tyle komfortu i bezpieczeństwa, co solidny namiot. Dziś można dostać w niewielkiej cenie modele, które zapewnią Ci 100-procentową nieprzemakalność i odporność na wiatr. Warto postawić na wersje do szybkiego rozstawiania i składania – są nawet takie, które otworzysz za pomocą jednego ruchu!

Jak sobie pościelisz…

Myślisz, że pod namiotem nie jest możliwy zdrowy, głęboki sen? Bzdura! Podobno spanie na twardym podłożu jest dużo zdrowsze dla kręgosłupa niż nocleg na miękkim łóżku. Dla tych, którzy nie są jednak przekonani o słuszności tej tezy stworzono materace. Można niedrogo zdobyć wersje z automatyczną pompką, która sprawi, że miękki, ciepły nocleg będziesz miał zapewniony w kilka minut.

Dla mniej wymagających polecamy karimaty – zadbaj o to, aby posiadały one warstwę izolacyjną. Podłoże nocą może być zimne nawet podczas wakacji, więc łatwo o przeziębienie czy wyziębienie.

Niezbędny pod namiotem jest również oczywiście… śpiwór. Na szczęście minęły czasy wielkich i nieporęcznych wersji, przypominających bardziej puchowe kołdry niż sprzęt turystyczny. Teraz dostaniesz jednocześnie super cienkie i zapewniające ciepło śpiwory w każdym sklepie sportowym lub ze sprzętem turystycznym.

Dodatkowo

Istnieje szereg sprzętów dedykowanych specjalnie biwakowiczom. Dla zwiększenia komfortu wypoczynku możesz zabrać ze sobą:

  • scyzoryk,
  • kuchenkę gazową,
  • przenośną lodówkę,
  • szybkoschnące ręczniki turystyczne,
  • spray owadobójczy.