Siedem cudów świata

Wiele osób każdego roku decyduje się na podróżowanie tylko do najbardziej turystycznie popularnych miejsc. Niestety, najczęściej wybierają plaże, morza, góry, a także jeziora, które nie oszukujmy się… Zawsze będą wyglądać tak samo. Woda w krajach śródziemnomorskich zawsze będzie ciepła, niebo zawsze będzie niebieskie, piasek na plaży zawsze gorący, a napoje i jedzenie zawsze drogie. Podobnie w przypadku bardziej górzystych terenów. Śnieg, zimno, te same rozrywki, w kółko powtarzane każdego dnia. Czy nie lepiej chociaż raz zdecydować się na zobaczenie czegoś innego?

Nie trzeba szukać podpowiedzi daleko. Istnieją setki list, które pokazują najciekawsze miejsca, miasteczka, zabytki na całym świecie, które są mniej lub bardziej popularne. Warto je przynajmniej raz w życiu zobaczyć, ponieważ kto wie… to, że wytrzymały tysiące lat, nie oznacza, że nawet pomimo prac modernizacyjnych, nie zamienią się one w ruinę… lub w jeszcze większą ruinę.

A na liście można znaleźć

Siedem Cudów Świata to tylko jedna taka na świecie lista, która nie zmieniła się już od wielu lat i prawdopodobnie nigdy nie zmieni. Przedstawia najbardziej niesamowite budynki i rzeźby wykonane ręką ludzką tysiące lat temu. Dzięki regularnym pracom modernizacyjnym, są one nadal zachowane w idealnym stanie, pozwalając tysiącom, a nawet milionom turystów podziwiać je każdego roku.

Na liście znajduje się jedna z najstarszych budowli na całym świecie, a mianowicie egipska Wielka Piramida w Gizie. Kolejne są kontrowersyjne Wiszące Ogrody Seramidy, których dokładne położenie nadal nie zostało w pełni określone. Następna jest Świątynia Artemidy w Efezie, która co prawda została setki lat temu zniszczona, ale udało się ją w pełni odtworzyć.

Nie można również zapominać o Posągu Zeusa w Olimpii, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolos Rodyjski oraz Latarnia Morska na Faros. Wszystkie zachwycają swoim niesamowitym wyglądem, nawet jeżeli swoje lata świetności już dawno utraciły.